Komplet dokumentacji projektowej składa się z
trzech egzemplarzy projektu architektoniczno–budowlanego oraz trzech egzemplarzy projektu technicznego. Dokumentacja jest zgodna z WT2021 oraz Eurokodami i zawiera:
- informacje jak uzyskać pozwolenie na budowę
- zakres obowiązków projektanta dokonującego adaptacji
- zgoda autora projektu na dokonanie zmian w dokumentacji projektowej
- wytyczne techniczne dla oceny energetycznej budynku
- przedmiar
- zestawienie materiałów, sprzętu i roboczogodzin
- projekt architektoniczny
- wizualizację
- projekt konstrukcyjny
- projekt instalacji sanitarnych
- projekt instalacji elektrycznych
- projekt rekuperacji
- projekt systemu solarów do ogrzania wody użytkowej
Do każdego projektu dodatkowo można zamówić kosztorys inwestorski (w cenie 600,00 PLN brutto wraz z kosztami przesyłki, faktura VAT)
Wszystkie projekty zamieszczone na naszej stronie internetowej powstały w naszej pracowni, dlatego macie Państwo możliwość bezpośredniego kontaktu z autorem interesującego Was projektu. Jak bardzo jest to ważne już na etapie wyboru projektu przekonują się szczególnie ci inwestorzy, którzy planują jakiekolwiek zmiany w projekcie. Pomoc i opinia autora projektu jest w tym wypadku niezbędna i może uchronić Państwa przed ponoszeniem nieoczekiwanych kosztów i wykonywaniem zmian niezgodnych ze sztuką budowlaną.
Zachęcamy do rozmowy z autorem wybranego przez Państwa projektu. W razie jego nieobecności umawiamy na późniejszą rozmowę
Projektanci wyrażają
zgodę na następujące zmiany w dokumentacji projektowej:
- zmiany technologiczne i materiałowe - rodzaj stropu, schodów, materiały ścienne, izolacyjne i wykończeniowe, pokrycie dachowe
- dostosowanie posadowienia budynku do warunków geotechnicznych i zmiana wysokości posadowienia
- dostosowanie konstrukcji budynku do stref obciążenia śniegiem i wiatrem
- wykonanie częściowego lub całkowitego podpiwniczenia budynku
- zmiany usytuowania ścian nośnych, działowych i otworów drzwiowych
- zmiany funkcji i układu pomieszczeń
- zmiana nachylenia kąta połaci dachowej, konstrukcji i kształtu dachu, doprojektowanie, przeprojektowanie lub likwidacja lukarn
- zmiany w wymiarach zewnętrznych i wysokości budynku (powiększenie lub pomniejszenie budynku)
- zmiana materiałów i rozwiązań instalacyjnych, przebiegu instalacji wewnętrznych, zmiana sposobu ogrzewania
- przeprojektowanie kominów
- zmiana usytuowania, ilości, kształtu i wielkości okien i drzwi w elewacjach zewnętrznych budynku
- zmiana kolorystyki budynku
- zmiana kształtu i usytuowania tarasów, schodów zewnętrznych i wewnętrznych budynku
- zmiana wysokości kondygnacji oraz podwyższenie ścianki kolankowej
- likwidacja lub zmniejszenie podcieni i wnęk w bryle budynku
- likwidacja, przeprojektowanie lub doprojektowanie słupów, balkonów i wykuszy
- zmiana poddasza na użytkowe lub nieużytkowe
Powyższe zmiany mogą dokonać osoby posiadające odpowiednie uprawnienia zgodnie z obowiązującymi normami i przepisami prawa budowlanego. Wyżej wymienione zmiany powinny być naniesione czerwonym pisakiem w czterech oryginalnych egzemplarzach projektu gotowego lub dołączone jako aneks. Dokonanie zmian wybiegających poza wymieniony zakres wymaga zgody autora projektu. Zgoda na zmiany jest bezpłatnie dołączana do każdego egzemplarza projektu.
Projektowanie domów to złożony i odpowiedzialny proces. To próba pogodzenia wielu czynników podporządkowanych ludzkim potrzebom. Sprostanie temu zadaniu pozwala uzyskać wygodną, funkcjonalną i trwałą przestrzeń do życia, która będzie ciepłym i przytulnym domostwem dla wielu pokoleń. Nasz zespół projektowy opiera swoje działania na wieloletnim doświadczeniu, wiedzy i wzajemnej współpracy. Każdy projekt domu jednorodzinnego powstający w naszym biurze jest sumiennie i rzetelnie korygowany przez wszystkich członków zespołu, aż do uzyskania zadowalających rozwiązań, idealnie pasujących do potrzeb naszych klientów.
Jak wygląda projektowanie domu jednorodzinnego ? Prace rozpoczynamy od omówienia koncepcji i przeznaczenia nowo powstającej dokumentacji. Do kogo dom ma być dedykowany? Ile ma kosztować? Jakie zakładamy parametry techniczne, m.in. wielkość, rodzaj dachu, technologię wykonania? W jakim stylu ma powstać nowy projekt domu – nowoczesnym czy może tradycyjnym? Po uzgodnieniu tych i podobnych założeń projektanci przechodzą do rysowania odręcznej koncepcji. Jeśli powstający projekt na tym etapie nie budzi zastrzeżeń, kreślimy go w specjalnym programie i dokonujemy dalszych korekt. Na koniec pozostaje przekazać nowy projekt domu konstruktorowi i instalatorom, dzięki czemu efektem końcowym jest gotowy projekt branżowy.
Każdy projektowany dom jednorodzinny w naszym biurze podlega ścisłym przepisom budowlanym i zasadom wiedzy technicznej. Właściwa ochrona przed wpływem czynników atmosferycznych, odpowiednie posadowienie budynku względem stron świata, ergonomia pomieszczeń i komunikacji – to jedne z wielu czynników które bierzemy pod uwagę kształtując przestrzeń do życia. Daje to pewność szybkiego otrzymania pozwolenia na budowę i gwarancję bezpiecznego użytkowania budynku. Zaufało nam już tysiące polskich rodzin i będziemy bardzo wdzięczni jeśli Państwo do tego grona także dołączą.
Program dopłat MIESZKANIE DLA MŁODYCH jest realizowany od stycznia 2014 roku.
W przypadku domów jednorodzinnych wymaga spełnienia następujących warunków:
- Wiek młodszego z małżonków poniżej 36 lat
- Małżonkowie finansują pierwszą nieruchomość
- Powierzchnia mieszkalna domu nie może przekroczyć 100m2 (110m2 dla małżonków z co najmniej trójką dzieci)
- Budowa domu systemem gospodarczym
- Pozwolenie na budowę uzyskane po 1 stycznia 2014
Dopłaty w przypadku domów jednorodzinnych dotyczą zwrotu różnicy podatku VAT za materiały budowlane między stawką 23% a 8%. Obejmuje to materiały, które po 1 maja 2004 zostały obłożone wyższą stawką podatku.