Zacisze Dolistówki to zespół obiektów wielorodzinnych usytuowanych przy ulicy 42 Pułku Piechoty w Białymstoku. Inwestor - PPUH Kombinat Budowlany. Nazwa osiedla nawiązuje do położenia - dolina rzeki Dolistówki blisko centrum miasta.
ilość kondygnacji | 4 |
dźwig osobowy | nie |
powierzchnia użytkowa mieszkań | od 41.17 m2 do 69.45 m2 |
wysokość pomieszczeń | 2,57 |
UWAGA: niektóre parametry domu mogą się nieznacznie różnić od parametrów zawartych w projekcie technicznym. Wynka to z konieczności dostosowywania projeków do zmieniających się przepisów Prawa Budowlanego. Dokładamy wszelkich starań aby parametry były aktualizowane na bieżąco.
mgr inż. arch. Krzysztof Sutuła
UWAGA: szczegółowe rysunki techniczne są dostępne w panelu bocznym w zakładce DO POBRANIA - pobierz rzuty projektu
Inwestycja położona w Białymstoku przy ul. 27 Lipca zaprojektowana jako Zespół Budynków Mieszkalnych Wielorodzinnych z garażami podziemnymi, lokalami usługowymi usytuowanymi na parterach budynków C i D (od strony ul. 27 Lipca) wraz z wewnętrznymi drogami dojazdowymi i miejscami parkingowymi naziemnymi oraz z oświetleniem terenu, zagospodarowaniem terenu i z doziemną instalacją kanalizacji sanitarnej, deszczowej i drenażu.
Projektowane budynki wielorodzinne posiadają cztery kondygnacje naziemne, na których znajdują się mieszkania i lokale handlowo-usługowe (partery budynków C i D) oraz jedną kondygnację podziemną, w której zaprojektowano garaże, węzły cieplne, komórki lokatorskie, pomieszczenia wodomierzy i pomieszczenia sprzątaczek. Ponadto w budynku
D znajduje się lokal przeznaczony do administrowania osiedla.
Na fragmentach kondygnacji piwnicznych budynków zostały zaprojektowane garaże wystające poza obrys części nadziemnej budynku, na których zaprojektowano zielone tarasy.
Budynki zaprojektowano z dachami płaskimi.
Ławy fundamentowe, stopy fundamentowe i ścianki fundamentowe pod budynkiem wg projektu konstrukcyjnego.
- Ściany piwnic monolityczne (częściowo żelbetowe) gr. 15, 20, 25; działowe z cegły pełnej gr. 12cm i 6cm
- Ściany zewnętrzne konstrukcyjne kondygnacji nadziemnych: 40cm
- Na fragmentach ścian zewnętrznych zastosowano drewnopodobne płyty wielkoformatowe HPL
- Ściany wewnętrzne konstrukcyjne: bloczki i cegła silikatowa gr.25cm oraz działowe: gr. 12cm i 6cm (piwnice) z cegły ceramicznej oraz 8cm gr. z płyty gipsowej „pro-monta” (kondygnacje nadziemne)
- Ocieplenie ścian osłonowych zewnętrznych styropianem gr.15cm i 12cm na fragmentach zewn. ścian 3-warstwowych
- Ściany pomiędzy loggiami gr.12cm murowane z cegły licówki klasy 250 – kolor ceglasty zgodnie z projektem elewacji
- Słupy żelbetowe monolityczne Ø25 i Ø35
- Stropy żelbetowe, płytowe – gr. 24cm nad piwnicami i żelbetowe, monolityczne gr. 20cm nad pozostałymi kondygnacjami.
- Podciągi żelbetowe, monolityczne
- Nadproża żelbetowe, monolityczne oraz prefabrykowane
- Pozostałe elementy konstrukcyjne takie jak wsporniki, podciągi i wieńce usztywniające wykonano na budowie jako żelbetowe wylewane w szalunkach drewnianych zgodnie ze szczegółowymi rysunkami konstrukcyjnymi
- Płyty balkonowe oraz loggii żelbetowe, monolityczne
Zewnętrzne i wewnętrzne schody, podesty i płyty spocznikowe żelbetowe, monolityczne - wylewane na budowie. Klatka schodowa o szerokości modularnej 300 liczonej w osiach ścian konstrukcyjnych z monolitycznych elementów żelbetowych. Biegi o szerokości 130cm.
Dachy płaskie kryte 2x papą termozgrzewalną
Garaże zamykane: posadzka ciągów komunikacyjnych w garażach podziemnych z kostki bet. gr.8cm, a w poszczególnych boksach garażowych z betonu wodoszczelnego. Sufity w kondygnacji podziemnej tynk cienkowarstwowy malowany na biało, ściany - tynk cementowo-wapienny malowany farbą emulsyjną na biało.
Klatki schodowe: elementy prefabrykowane takie jak: stropy biegów, podestów i spoczników wyszpachlowane na gładko pokryte mechanicznie masą tynkarską typu Fibrofob WP-2. Schody obłożone gresem.
Lokale mieszkalne i lokale usługowe: tynki gipsowe.
Wykończenie mieszkań zgodnie z ustaleniami umowy o sprzedaży.
stolarka drzwiowa:
- drzwi wewnątrzlokalowe i wejściowe do mieszkań według zestawienia stolarki, ościeżnice - stalowe; drzwi wejściowe do mieszkań wzmocnione;
- drzwi wejściowe wraz z zabudowami do klatek schodowych aluminiowe w kolorze szarym RAL 7042;
- wrota garażowe w garażach zamkniętych – blaszane, uchylne bez izolacji termicznej z otworami nawiewnymi w kolorze szarym RAL 7042;
- przy głównych wjazdach do garaży podziemnych - bramy stalowe, ażurowe w kolorze szarym RAL 7042.
stolarka okienna:
- okna i drzwi balkonowe w mieszkaniach PCV, 2-szybowe kolor biały;
- okna na klatkach schodowych PCV, 2-szybowe kolor szary RAL 7042
- między garażami przegrody na profilach stalowych z wypełnieniem z blachy,
- pochwyty balustrad żelbetowych w loggiach ze stali ocynkowanej
- balustrady terenowe – z profili stalowych ocynkowanych,
- balustrady klatki schodowej - pochwyty ze stali kwasoodpornej zaś pozostała część z elementów stalowych malowanych proszkowo (w kolorze szarym RAL 7042),
- elementy ślusarskie według indywidualnych projektów i rysunków szczegółowych.
Ponad płaszczyzną dachu kominy z cegły licowej do płaszczyzny dachu kominy ocieplone styropianem gr. 5cm i obmurowane gazobetonem gr.25cm.
Wykończenie posadzek pomieszczeń wg uznania inwestora.
Cegła klinkierowa licowa w kolorze szarym. Obróbki blacharskie z blachy stalowej powlekanej w kolorze szarym RAL 7042.
Tynk cienkowarstwowy strukturalny (baranek 1,0) na ścianach ocieplanych metodą lekką, mokrą w 3 odcieniach szarości, pomarańczu i białym.
Wentylację grawitacyjną pomieszczeń, które tego wymagają zapewniają przewody murowane z ceramicznych pustaków wentylacyjnych 19x19cm.
Przewody wentylacyjne ponad dachem murowane z cegły licowej.
Otwarcie przewodów wentylacyjnych w pomieszczeniach na wysokości nie większej niż 15 cm od stropu osłonięte kratką.
Pomieszczenia sanitarne bez okien należy wyposażyć w wentylację mechaniczną zsynchronizowaną z oświetleniem.
W garażach zastosowano alarmową wentylację mechaniczną na wypadek wycieku gazu ze zbiorników LPG parkujących samochodów osobowych, uruchamianą przez czujniki.
W budynkach zaprojektowano wszystkie niezbędne urządzenia i instalacje zapewniające użytkowanie obiektu zgodnie z przeznaczeniem:
- instalacje i urządzenia elektryczne: linie zasilające, tablice główne, zasilająco-rozdzielcze i pomocnicze, instalacje odbiorcze ogólnego przeznaczenia, instalacja oświetlenia awaryjnego w komunikacji w garażu, instalacja sygnalizacji wejściowej, instalacje elektr. w węźle cieplnym , instalacja ochrony od porażeń, połączenia wyrównawcze główne i dodatkowe, urządzenia ochrony odgromowej, urządzenia ochrony przepięciowej, instalacje niskoprądowe - telefoniczne, telewizji kablowej domofonowe.
- instalacje i urządzenia sanitarne – wody zimnej, ciepłej wody użytkowej, gazu, kanalizacji sanitarnej i deszczowej, centralnego ogrzewania, węzła cieplnego, wodomierza i drenażu opaskowego.
W garażach zastosowano alarmową wentylację mechaniczną na wypadek wycieku gazu ze zbiorników LPG parkujących samochodów osobowych, uruchamianą przez czujniki.
Budynki będą podłączone do sieci elektroenergetycznej PGE Dystrybucja S.A. Zasilanie w wodę zaprojektowano z istniejącej sieci miejskiej. Ścieki bytowe będą odprowadzane do sanitarnej kanalizacji miejskiej. Deszczówka będzie odprowadzana do zbiornika retencyjno-odparowujacego. Ogrzewanie i ciepłą wodę zapewnia poprzez cztery węzły cieplne zlokalizowane w każdym z budynków miejska sieć c.o.
ZABEZPIECZENIE WYMOGÓW I POTRZEB OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH
Dla zapewnienia dostępności osób niepełnosprawnych do mieszkań położonych na parterze oraz do garaży podziemnych wszystkie klatki schodowe w budynku, zaopatrzono w transportery gąsienicowe dla osób niepełnosprawnych z miejscami postoju w przedsionkach. Szerokość głównych skrzydeł dwuskrzydłowych drzwi wejściowych wynosi 100cm. Na drogach dojścia osób niepełnosprawnych nie ma progów powyżej 1cm. Minimalna szerokość chodników na terenie inwestycji wynosi 150cm.
SYSTEMÓW OGRZEWANIA
sprawdź zakres standardowych zmian »