Praktycznie każdego dnia, podczas odbierania zamówień, spotykamy się prośbami przyszłych inwestorów o zgodę na dokonanie pewnych zmian w projekcie. Zmiany jakie życzą sobie nasi klienci to bardzo szerokie spektrum przeróbek w dokumentacji, od prostego przesunięcia ścian działowych czy zmiany wielkości okna, po dosyć zaawansowaną ingerencję w konstrukcję budynku, materiały i technologie. Jako autorzy projektów...
Zaha Hadid urodziła się w Bagdadzie w 1950 roku. Studiowała matematykę na American University of Beirut w Libanie. Po ukończeniu studiów w 1972 roku wyjechała do Londynu, aby rozpocząć kolejne – tym razem architektoniczne w Architectural Acsociation. Po obronie pracy dyplomowej, za którą w 1977 roku otrzymała nagrodę, rozpoczęła pracę w awangardowym Office for Metropolitan Architecture.
Powłoka zewnętrzna budynku chroni wnętrze przed wpływami środowiska, zapewniając w ten sposób prawidłowe warunki zdrowotne i właściwy mikroklimat. Z pośród wpływów środowiskowych bardzo istotne znaczenie ma wilgoć.
Przegrody zewnętrzne mają za zadanie izolować budynek od wilgoci z otoczenia, tak aby nie zakłócała ona warunków użytkowania. Natomiast wszystkie przegrody budynku, włącznie z wewnętrznymi, są poddawane oddziaływaniu wilgoci związanej z eksploatacją wnętrza. Wszystkie przegrody muszę więc ...
Wybierając projekt domu jednorodzinnego coraz częściej zwracamy uwagę na sposób przenikania się przestrzeni wnętrza domu z ogrodem. Ważna zaczyna być przestrzeń wokoło, a także jakość i walory estetyczne miejsc znajdujących się w bezpośrednim sąsiedztwie. Doceniamy możliwość otworzenia części wypoczynkowej na ogród.
Nowoczesna architektura nie powinna zapominać o łączeniu ekologicznych rozwiązań z awangardową formą budynku. W dzisiejszych czasach, kiedy pęd życia nieustannie rośnie DOM jako przestrzeń, w której człowiek spędza większość wolnego czasu powinien być miejscem harmonii i odpoczynku. Najlepszym rozwiązaniem wydaję się powrót do tradycyjnych metod konstruowania domów w zgodzie z naturą. Warto używać naturalnych materiałów takich jak drewno, wypalana cegła, glina, a także słoma i trzcina. Takie budynki harmonijnie komponują się z otoczeniem nie naruszając pierwotnej tkanki zastałego krajobrazu.