Mówiąc o oszczędzaniu zapewne przychodzi nam w pierwszej kolejności myśl o obniżeniu kosztów użytkowania domu lub mieszkania. I słusznie, niemniej oszczędzanie energii cieplnej oraz elektrycznej, ma też znaczący wpływ na ochronę środowiska w naszej okolicy. Optymalizowanie spalania paliwa w urządzeniach grzewczych sprzyja także niwelowaniu smogu w twojej okolicy (zwłaszcza, gdy korzystasz z kotła na węgiel). Jak zatem oszczędzać energię w swoim domu?
Planując budowę domu, zapewne myślisz już o tym, jak go urządzić, by w nim wygodnie mieszkać. To oczywiste więc, że już przeglądając projekty domów, zapewne próbują sobie Państwo wyobrazić, jak będzie wyglądało wnętrze wybudowanego domu.
Zima 2016/2017 mija pod znakiem smogu. Niewątpliwie z wielkim zainteresowaniem śledziliśmy wyniki obserwacji stężenia w swoim mieście cząstek stałych występujących w powietrzu. Czy wiesz, że decydując się na określony rodzaj ogrzewania w swoim domu być może przyczyniasz się do powstawania smogu? Warto o tej sprawie pomyśleć już na etapie wyboru projektu domu.
Styczeń i luty może być zimny i ciemny, ale może to być także czas odważnych początków. Wykorzystaj w pełni te miesiące porządkując przestrzeń w domu, zwiększając ciepło i układając plany na najbliższą przyszłość. Oto lista 5 rzeczy do zrobienia, aby zafundować nieco miłości dla swego domu w samym środku zimy.
Czy masz alergię? Jeśli tak, to zapewne budując dom, ważne jest dla ciebie, by był jak najbardziej przyjazny alergikom. O ile na etapie wyboru projektu domu, kwestia ta nie ma większego znaczenia, o tyle w projektach instalacji grzewczych i wentylacyjnych już ma. To oczywiste, że potrzeby alergików musimy także uwzględnić aranżując mieszkanie.