Zima to czas, w którym rosną koszty utrzymania naszych domów. Powodem jest oczywiście ogrzewanie domu w czasie naszego długiego sezonu grzewczego, czyli mniej więcej od połowy października do połowy kwietnia. Czy w takim razie możemy zrobić coś, by trochę zmniejszyć rachunki za ogrzewanie?
Większość osób, które planują budowę domu, raczej nie sięga po projekty, odbiegające od popularnych stereotypów. Czasem jednak warto przejrzeć również te nietypowe projekty, ponieważ można z nich zaczerpnąć ciekawe pomysły, które niejeden architekt zgodzi się zastosować w zwykłym projekcie.
Zimy w naszym kraju bywają czasem śnieżne i mroźne. Chociaż dwa ostatnie lata nie było dużych problemów, wynikających z nadmiernych opadów śniegu, to jednak w tym roku, już początek zimy pokazał, że nawet w ciągu jednej doby może spaść sporo śniegu. Niestety ciężki śnieg zalegający na dachu, bądź zsuwający się z niego gwałtownie może zniszczyć elementy dachu lub rynien. Jak zatem zabezpieczyć nasz dach?
Do budowy domów używa się dziś coraz lepszych materiałów termoizolacyjnych i paro izolacyjnych. Dzięki temu nasze domy są ciepłe, a my oszczędzamy energię, potrzebną do ogrzewania w czasie zimy.
W ostatnim czasie zdarza się więcej klęsk żywiołowych niż przed laty. Mimo to, Polacy nadal niechętnie ubezpieczają swoje domy. To fakt, że nie ma u nas trzęsień ziemi ani tornad, takich jak w krajach znajdujących się bliżej równika, jednak i u nas ludzie tracą dobytek życia wskutek wichur, nawałnic, gradobicia, powodzi lub pożaru będącego wynikiem długiej suszy.