Dokumentacja projektu domu obejmuje specyfikację materiałów termoizolacyjnych, które mają być użyte podczas realizacji projektu. Dlaczego kwestia termoizolacji jest tak ważna? Otóż to ile zainwestujemy w ten etap prac budowlanych, odbije się na tym, jakie oszczędności będziemy mieli w przyszłości. Zgodnie z powiedzeniem, że „najtańszą energią jest ta, której się nie zużywa”, dobrze wykonana termoizolacja może nam dać naprawdę duże oszczędności.
Mieszkając w mieście w bloku, często marzymy o własnym domu na wsi. Jednak nieraz praca lub inne okoliczności sprawiają, że realizacja marzeń nie jest możliwa. Dobrym rozwiązaniem może się okazać domek letniskowy w jakimś urokliwym miejscu, blisko natury. Co warto wiedzieć o projektach domów letniskowych? Z czym się wiąże budowa takiego domku?
Większość domów w Polsce jest budowanych razem z garażem. Tą tendencję widać w ofercie gotowych projektów domów pracowni projektowych. Z wielu względów jest to bardzo praktyczne rozwiązanie, ale ma także swoje wady. Również budowa garażu osobno ma wady i zalety. Zanim zdecydujemy, która opcja jest dla nas lepsza najpierw zapoznajmy się z plusami i minusami obydwu opcji.
Gdy już mamy projekt domu i wszelkie pozwolenia na budowę, chcielibyśmy jak najszybciej zacząć budować. Ale jak wybrać odpowiednią ekipę? Czy budować systemem gospodarczym, czy raczej postarać się o generalnego wykonawcę?
Coraz większą popularność zyskują projekty domów, w których system centralnego ogrzewania, zaplanowany jest tylko w podłodze. Chodzi o tak zwane ogrzewanie podłogowe. Czy jest to dobrym rozwiązaniem? I jak zrobić taką instalacje?