Antresola jest miejscem w domu, które najczęściej nie stanowi osobnej kondygnacji, jest wydzielone w górnej części danego piętra i nie jest przysłonięte żadnymi pełnymi ściankami od przestrzeni, z której zostało wydzielone. Jedynie dla zapewnienia bezpieczeństwa użytkowników stosuje się balustrady. Kolejną cechą antresoli jest powierzchnia mniejsza niż kondygnacji, z której została wydzielona. Na antresoli może być zlokalizowana sypialnia, schowek, garderoba, biblioteka czy niewielkie domowe biuro.
Zgodnie z Ustawa z dnia 7 lipca 1994r. Prawo Budowlane, art.42 ust.2 pkt 2 kierownik budowy jest zobowiązany umieścić na budowie tablice informacyjną oraz ogłoszenie. Wymagania dotyczące tablicy informacyjnej są ściśle określone. Ma znajdować się minimum 2 m nad ziemią od strony drogi publicznej. Wielkość tablicy to 90x70cm.
Zanim budowa zostanie rozpoczęta, inwestor musi nabyć dziennik budowy. Jest to bardzo ważny dokument urzędowy, w którym rejestrowany jest przebieg robót budowlanych oraz „zdarzeń i okoliczności zachodzących w toku wykonywania robót” (Ustawa z 7 lipca 1994r. Prawo Budowlane, rozdz. 5, art. 45). Wpisy te mają ukazywać wydarzenia chronologicznie i służą one ocenie poprawności technicznej wykonanych robót.
O rozpoczęciu budowy obiektu budowlanego można powiedzieć wówczas, gdy zostają podjęte prace przygotowawcze, a więc zgodnie z Ustawą z dnia 7 lipca 1994 roku Prawo Budowlane, rozdz. 5, art. 41 obejmuje to:
- wytyczenie geodezyjne obiektów w terenie;
- wykonanie niwelacji terenu;
Prawo Budowlane – Ustawa z dnia 7 lipca 1994r. – definiuje następujące pojęcia:
Budowa – to wykonywanie, odbudowa, rozbudowa i nadbudowa obiektu budowlanego w określonym miejscu.
Przebudowa – to roboty budowlane, które skutkują zmianami parametrów użytkowych lub technicznych już istniejącego obiektu budowlanego. Warto przy tym zaznaczyć, że to pojęcie nie odnosi się do zmian w kubaturze, powierzchni, wysokości, długości, szerokości czy liczby kondygnacji budynku. W takich sytuacjach mamy już do czynienia z budową.