Projekty domów piętrowych zapewniają komfort w postaci funkcjonalnego układu pomieszczeń i dużej przestrzeni, nawet na niewielkich rozmiarów działce. Przestrzeń pod zabudowę pozyskuje się przez dobudowanie dodatkowej kondygnacji. Kolejnym atutem piętrowego projektu domu są również koszty realizacji. Od projektu z użytkowym poddaszem o tej samej powierzchni będzie się różnić większymi możliwościami aranżacyjnymi i innym wykorzystaniem przestrzeni. Pomieszczenia są bardziej ustawne oraz przestronne. Optymalizacja powierzchni, wielkość garażu czy podpiwniczenie to opcje indywidualnego dopasowania projektu, które stwarza nasz pracownia.
Projekty domów piętrowych są skierowane do inwestorów, gotowych na nowoczesne rozwiązania architektoniczne. Takie projekty są odpowiedzią na potrzebę przestrzeni, komfortu i funkcjonalności.
Działka to jeden z elementów, który może mocno determinować wybór. Jeśli nie jest dużych rozmiarów, potrzebnej powierzchni użytkowej będziemy szukać w ilości kondygnacji, dzięki czemu więcej miejsca można przeznaczyć na ogród, garaż czy inne budynki gospodarcze.
Domy piętrowe bardzo dobrze sprawdzą się na relatywnie małych lub nieregularnych działkach. Dodatkowo wytyczne podane przez MPZP zdeterminują projekt, kąt nachylenia dachu lub wysokość samego domu. Domy piętrowe są cenione przez miłośników nowoczesnej architektury. Ich bryła i zastosowane rozwiązania architektoniczne, odbiegają w większości przypadków od tradycyjnego budownictwa. Na nowoczesną formę bryły wpływa również rodzaj dachu jakim się pokrywa dom. Najczęściej będzie to dach czterospadowy o niewielkim spadku. Ale również dachach pulpitowy lub stropodach inaczej znany jako płaski.
Realizacja projektu piętrowego będzie generować innego rodzaju inwestycje niż domu parterowego, czy z użytkowym poddaszem. Powierzchnie kondygnacji w domu piętrowym są równe. Pominięcie skosów dachu, które znacznie zmniejszają powierzchnię użytkową i zmniejszają ustawność pomieszczeń, również wpływają na plus tych projektów. Duży komfort, który kryje się za tymi projektami ma związek z wprowadzeniem klarownego a zarazem naturalnego podziału stref użytkowych. Dwa osobne poziomy wyznaczają strefę nocną zamkniętą dla ogółu i dzienną, dostępną dla wszystkich. Tak jak w wypadku domów z użytkowym poddaszem, również domy piętrowe mogą być realizowane w dwóch etapach. Dzięki temu, również inwestor z ograniczonym budżetem może podjąć się realizacji takiego projektu.
Większość nowoczesnych projektów piętrowych nie boi się proponować pełnowymiarowych okien również na piętrze. Dzięki temu przestrzeń jest lepiej doświetlona a cały charakter bryły nabiera lekkości. Szkło, podobnie jak metal czy drewno lub ich łączenie, stanowi jeden z elementów nowoczesnej sztuki budowlanej.
Trendy się zmieniają ale pozostawiają miejsce dla osobistych upodobań czy potrzeb, które się nie zmieniają lub są uwarunkowane czynnikami zewnętrznymi. Kto decyduje się na budowę domu, prędzej czy później zmierzy się z dylematem jak projekt domu wybrać: piętrowy czy parterowy?
W ofertach gotowych projektów domów mamy duży wybór konstrukcji z balkonami. Na co powinniśmy zwrócić uwagę, kiedy skłaniamy się ku takiemu rozwiązaniu?
Wybierając projekt domu z garażem, ważne jest wzięcie pod uwagę kilku czynników. Takie rozwiązanie może być praktyczne pod wieloma względami. Jakimi?