Można tu znaleźć zupełnie świeże propozycje gotowych projektów domów jak i najnowsze wersje projektów już znanych i cenionych przez inwestorów. W nowej kolekcji projektów królują małe i średnie metraże do 150 m2. Cechą wspólną są ergonomiczne układy funkcjonalne, przedkładające się na komfort użytkowników. Propozycje domów parterowych charakteryzują się nowoczesnymi rozwiązaniami, które umożliwiają przenikanie się funkcji pomieszczeń oraz ich wzajemne uzupełnianie. Projekty z użytkowym poddaszem dzielą się na dwie propozycje. Pierwsza o urozmaiconej bryle budynku, wśród której odnajdziemy lukarny, wykusze, balkony i zacieniony taras z kolumną. Kolejną propozycję stanowią klasyczne i zgrabne bryły. Przenika przez nie minimalizm charakterystyczny dla zwartych i funkcjonalnych projektów. Większość propozycji to domy energooszczędne.
Mało kto ma
tak sprecyzowane oczekiwania i wyobrażenia swojego przyszłego domu,
że od razu trafia na projekt marzeń. Większość z nas potrzebuje
więcej czasu na analizę możliwości, potrzeb i upodobań. Temat
zazwyczaj nie jest do rozstrzygnięcia w minutę bo na decyzję ma
wpływ cała rodzina.
Zanim przystąpimy do zakupu działki pod budowę domu należy dowiedzieć się, jakim ograniczeniom podlega zabudowa na określonej działce. Dzięki temu unikniemy przykrej sytuacji, kiedy to okaże się, iż na zakupionej przez nas działce nie możemy postawić domu według naszego wymarzonego projektu.
W większości przypadków takie informacje możemy uzyskać występując do organów decyzyjnych (wójta, burmistrza lub prezydenta miasta) o decyzję o warunkach zabudowy – indywidualną dla naszej nieruchomości.
Zmotoryzowanie społeczeństwa sprawiło, że każdy kto planuje wybudować dom staje przed dylematem: zdecydować się na garaż czy wiatę? Jeśli garaż - to jedno czy dwu stanowiskowy? W bryle budynku czy osobno? Należy odpowiednio wcześniej przemyśleć te kwestie, gdyż będzie to miało wielki wpływ na późniejszy komfort użytkowania. Co warto rozważyć?