Kolekcję projektów domów średnich o powierzchni użytkowej mieszczącej się w przedziale 150-180m2, cechuje przestronność i czytelny układ. Efekt ten jest dodatkowo potęgowany pomszczeniami dziennymi zaprojektowanymi na otwartym planie. W tym segmencie znajdują się duże, rozłożyste domy parterowe, piętrowe jak również z użytkowym poddaszem, które się pięknie prezentują na sporej działce. Atutem tych projektów jest komfort użytkownika budynków, przestronność pomieszczeń oraz zredukowana komunikacja. Powstały one z myślą o wygodzie przyszłych mieszkańców i są propozycją mieszkaniową dla rodzin 2+1, 2+2 albo 2+3.
Jedną z najczęściej stosowanych obecnie w Polsce, ale także i na świecie, metod finansowania inwestycji mieszkaniowych jest kredyt hipoteczny. Kredyt ten jest kredytem zabezpieczonym wpisem hipoteki w księdze wieczystej nieruchomości, przeznaczonym na finansowanie inwestycji w nieruchomość i zabezpieczonym hipoteką na przedmiocie kredytowania. W polskich regulacjach prawnych hipotekę określa się jako ograniczone prawo rzeczowe obciążające nieruchomość w celu zabezpieczenia określonej wierzytelności. Prawo to daje wierzycielowi...
Powłoka zewnętrzna budynku chroni wnętrze przed wpływami środowiska, zapewniając w ten sposób prawidłowe warunki zdrowotne i właściwy mikroklimat. Z pośród wpływów środowiskowych bardzo istotne znaczenie ma wilgoć.
Przegrody zewnętrzne mają za zadanie izolować budynek od wilgoci z otoczenia, tak aby nie zakłócała ona warunków użytkowania. Natomiast wszystkie przegrody budynku, włącznie z wewnętrznymi, są poddawane oddziaływaniu wilgoci związanej z eksploatacją wnętrza. Wszystkie przegrody muszę więc ...
Wybierając projekt domu jednorodzinnego coraz częściej zwracamy uwagę na sposób przenikania się przestrzeni wnętrza domu z ogrodem. Ważna zaczyna być przestrzeń wokoło, a także jakość i walory estetyczne miejsc znajdujących się w bezpośrednim sąsiedztwie. Doceniamy możliwość otworzenia części wypoczynkowej na ogród.
Zgodnie z Ustawa z dnia 7 lipca 1994r. Prawo Budowlane, art.42 ust.2 pkt 2 kierownik budowy jest zobowiązany umieścić na budowie tablice informacyjną oraz ogłoszenie. Wymagania dotyczące tablicy informacyjnej są ściśle określone. Ma znajdować się minimum 2 m nad ziemią od strony drogi publicznej. Wielkość tablicy to 90x70cm.
O rozpoczęciu budowy obiektu budowlanego można powiedzieć wówczas, gdy zostają podjęte prace przygotowawcze, a więc zgodnie z Ustawą z dnia 7 lipca 1994 roku Prawo Budowlane, rozdz. 5, art. 41 obejmuje to:
W roku 2002 na nowo zdefiniowano pojęcie budynku jednorodzinnego. Według wcześniejszych decyzji w budynku jednorodzinnym można było wyodrębnić nawet cztery lokale mieszkalne.
Niejeden inwestor marzy o domu z balkonem, a najlepiej z obszernym tarasem. W wyobraźni widzi praktyczne zastosowanie tych elementów budynku, począwszy od strony wypoczynkowej po dekoracyjną. Co więcej, dla większości osób poszukujących wymarzonego projektu domu obecność balkonu(-ów) lub tarasu stanowi element decydujący przy jego wyborze. Jak to wygląda od strony praktycznej?